WordPress Okuma ayarları Resimli

2 yıl önce
227 kez görüntülendi

WordPress Okuma ayarları Resimli

WordPress Okuma Ayarları Nasıl yapılıyor Resimli Anlatım

Worpress Okuma Ayarları Ne işe yarar ne faydası var ?

Bu ayarları bilmeyen arkadaşlar için bir makale hazırladım şimdi bu okuma ayalarınızı yapmak için adım adım okuyarak yapın.
Öncelikle WordPress admin paneline giriş yapın sonra Ayarlar’a tıklayıp oradan ‘Okuma’ alanına girin.

Ön sayfa görünümleri nedir ayarı nasıl yapılır : Ön sayfa Sitemizin ana sayfasında en son yazmış olduğumuz yazılarımızın görünmesini sağlayacağımız ayar yani seçim yaparak sayfa ön görünümünü ayarlayabilirsiniz.

Mesela sitenizin ana sayfasına girmiş olan kişiler sizin son makale yazınız yerine belirlediğiniz sabit sayfayı görebilir.
wordpress okuma ayarları resimli anlatım
En fazla gösterilecek blog sayfa adedi nedir : Blog ayfa adeti,Ana sayfanızda yazmış olduğunuz bloglarınızın olarak kaç adet yazısı görülsün istiyorsanız bu bölümden ayar verip belirleyebilirsiniz. Normal olanı 10 yazıdır. Tercih size kalmış.

Beslemeler’de gösterilecek olan güncel kayıt adetiniz : Bu kısımda Sitenizin feed = rss bölümünde görünecek olan yazı adetidir.

Her yazı için göster ayarı:Burada yine Sitenize yazdığınız makale yazılarının ayarını veriyorsunuz yazılarınız tam olarak mı çıksın yoksa özetli olarak mı göstersin.Burada bazen tüm metini seçseniz dahi yazılar özetli olarak gösterilebilir.

Arama motoru görünümü ayarı : Arama motorlarının siteyi indeks etmesine engel olmaya çalış, ne demektir diyen arkadaşlar burada kutucuğu işaretlerseniz eğer siteniz aramalarda çıkmaz ve index almazsınız. Kutuyu işaretlemeyin.

Bütün ayarları yaptıysanız Değişiklikleri Kaydedip butona tıklayarak işlemi kayıt edin.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık