WordPress Eklenti kurulum hatası Sorunu Çözüldü

3 yıl önce
207 kez görüntülendi

WordPress Eklenti kurulum hatası Sorunu Çözüldü

WordPress Eklenti Sorunu Çözümü,Eklenti etkinleştirilemedi ! Bu Sorununa acil çözüm yardım arıyorum diyen arkadaşlar sizlere kısaca açıklayacağım ve wordpress sorununu ortadan kaldırın.

WordPress kullananların sıkça karşılaştığı eklenti hatası olan Eklenti etkinleştirilemedi sorun önlenemeyen bir hataya sebep oldu.

WordPress Eklenti kurulum hatası Sorunu

Evet arkadaşlar Öncelikle bu eklenti’nin hatası nelerden kaynaklıdır bunu açıklayayım.
Bu eklenti hatası sorunu genel olarak güncellenmeyen yani eski sürüm olduğundan eklenti kurulmaya çalıştığında sorun verir.

O yüzden hata veren eklentiyi kontrol ediniz. Eklentinin Güncel sürümünü bulup indirin. Hatanın bir başka sebebi’de bu indireceğiniz eklentinin benzeri olan bir eklenti olmasıdır bu durumda çakışma olunca bu sorunu verebilir.

Şöyle bir ihtimalde vardır. Kullamnmış olduğunuz Hostinginiz üzerinden kaynaklanan bir sorunda olabilir mutlaka sunucunzuda kullanılan bazı Saldırı önleme eklentileri bu işlemi sonlandırabilir misal Firewall eklentisi gibi. Sunucu sizde değilse sunucu sahibinizle iletişime geçiniz.

Eklenti Sorunu Çözümü

Öncelikle WordPress sürümünüz eski ise yeni sürüme geçiş yapın Sizlere önerim Filezilla (ftp) üzerinden güncelleyin.
Ayrıca indireceğiniz eklentinin bir Benzeri olup olmadığını kontrol ediniz. Kullanmış olduğunuz bir diğer eklentiler yüzünden sorun yaratabilmekte.
Tüm her şeyi denedim ama yine eklenti sorunu devam ediyor diyorsanız ! Mutlaka hosting firmanız ile iletişime geçin ve sorununuzu bildirin size yardımcı olacaklardır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık