Sitemap ayarları Hızlı index nasıl alınır ?

3 yıl önce
286 kez görüntülendi

Sitemap ayarları Hızlı index nasıl alınır ?

Evet arkadaşlar bugün ki konumuzda Hızlı index nasıl alınır ? Onu anlatacağım.

Kim istemez ki sitesinin hızlı kaliteli index almasını. Sizlere daha önce denenip ve faydası gözle görünür olan bir işlemi anlatacağım.

İlk olarak sitemizi google yahoo bing gibi arama motorlarına siteyi bildirelim sitenin bize ait olduğunu doğrulayalım. Hemen Ardından site haritası yapısını kontrol edelim. Ve çok aranan kelimelerden biride site haritası nasıl ayarlanıyor.

Hızlı index için Site Haritası Ayarları Nasıl Olması gerekir!

Eğer sizler sitenize emek harcıyor günlük özgün makaleler yazıyorsanız Sitem geç index alıyor diyorsanız dikkatinizi bana verin. illaki sitenizin google sıralamalarında çıkmasını istersiniz.Ve hızlı index almak istersiniz.

Tavsiyem olarak Site haritası eklentisini kullanmanız. ayarlarına gelirsek,Ama sizde benim gibi All in One Seo
kullanıyorsanız nasıl ayarlayacağınıda resimli olarak anlatım yapayım. WordPress için sitemap haritası ayarı.

wordpress site harisi sitemap ayarları

Yukarıda gördüğünüz sitemap eklentisi All in One Seo’ya aittir yani eklenti indirmeden otomatik oradan ayarlayabilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz seo gibi eklentilerde’de bunun gibi ayarlar olacaktır..
Önemli olam şudur: Site haritanızı sıkıştırmadan yapınız daha hızlı index almanızda büyük yarar olacaktır. Sıkıştırılmadan bölüm bölüm ayrılan site haritası pek hızlı yapmıyor, Sitemap.xml en hızlı indexlenmeyi sağlamaktadır. Örnek verecek olursak ‘ www.sohbetyurdum.com/sitemap.xml ‘

Sitemap-ayarları yapmak

Şimdi Sitemap ayarlarına gelelim hızlı index istediğiniz için Anasayfa Yazılar Sayfalar bölümlerin önceliğini 1.0 yapalım yani öncelik olarak %100 oluyor. Sıklıklar bölümünde de bu sayfaları Always olarak düzenleme yapın. Always önceliğini’de 1.0 yapalım sayfalarımız botlar tarafından daha çok ziyaret edilir bu durumda hızlı index alırsınız.

sitemap hızlı index resimli

Bu anlatmış ve göstermiş olduğum ayarları yaptıysanız sitenizi güncel tutmanız şarttır. Yani günde 1 makale konu ekleyerek sitenizi güncel tutun. Yeni yazı yazdığınızda site haritanızı arama motorlarına bildirmeyi unutmayın. Bunun içinse ping siteleri gibi kaliteli eklentilerde işinizi görür.. Bu yazımızda Sitemap hızlı index almanın önemini anlatmış oldum. Hızlı index almanın önemli noktalarını yazılarımda anlatmaya devam edebilirim nihayetinde bende sitemi güncel tutmaya çalışıyorum onun için kendi Webmaster bilgilerimi sizlere anlatacağım..

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık