Gereksiz linkleri Reddetme Disavow Nasıl Yapılır ?

3 yıl önce
213 kez görüntülendi

Gereksiz linkleri Reddetme Disavow Nasıl Yapılır ?

Bağlantı Reddetme İşlemi Disawow Nedir Linkleri nasıl kalkar ?
SEO’da sıklıkla karşılaştığımız sorunlardan biride,istenmeden Baclink değeri düşük sitelere linkin’izin eklenmesi muhtemelen rakiplerinizden biridir seo uzmanları tarafından yapılmış olan hacklink saldırılarıdır. Biz hiç fark etmeden sitemize değişik adult vs. gibi sitelerden pr değeri yüksek olan birden fazla sitelere aynı anda linkimizi vererek spama sokarak sitemiz saldırıya maruz kalmış oluyor.
İstenmeyen zararlı Hack linkleri Nasıl kaldırırım ?
Bu gibi gereksiz eklenen linkimizi kaldırmak için Google Disavow Tool girerek hedefteki sitemizi belirleyip kaldırmak istediğimiz linki kaldıracağız. Öncelikle kaldırmak istenin linkleri belirleyip masa üstüne boş bir sayfa açarak linki ekleyin Örnek, domain: zararlisitemiz.com Bu şekil linki kayıt edin metin belgesini kayıt ederek kapatın.
Sonra Backlink kaldırmak istediğiniz sitenizi seçin,sonrasınd Bağlantıları Reddet yazısı çıkıyor tıklayarak, açılan sayfada reddetmek isteğiniz linki .txt olarak biraz önce yukarıda anlatımda kayıt etmiştik,Dosya seç diyerek o txt dosyasını seçin.Ve Gönder Bitti Bir kaç gün sonra linkler kalkacaktır.

Gereksiz linkleri Reddetme Disavow Nasıl Yapılır ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık